به رازی طب آریا کوشا خوش آمدید.

آدرس شرکت

میدان انقلاب جمالزاده جنوبی پلاک 104 واحد 8

شماره تلفن

021-66128959

ایمیل

ariakosha@gmail.com

7 نکته قابل توجه در هنگام خرید لوازم آزمایشگاهی
1401/12/7

7 نکته قابل توجه در هنگام خرید لوازم آزمایشگاهی

یکی از مواردی که به ارائه خدمات با کیفیت بالای بسیار در آزمایشگاه کمک می‌کند انتخاب تجهیزات مناسب برای آزمایشگاه است. زیرا سرعت و صحت آزمایش‌های انجام شده تا حد زیادی به تجهیزات آزمایشگاهی مورد استفاده بستگی دارد. در نتیجه هر مدیر آزمایشگاه به دنبال خرید تجهیزات و امکاناتی است که عملکرد بالایی را ارائه کرده و نتایج دقیق را به موقع ارائه دهد. همچنین تجهیزات آزمایشگاهی به عنوان واحدهای کاربردی یک آزمایشگاه در نظر گرفته شده و در بازار مدل‌ها و گزینه‌های مختلفی برای انتخاب وجود دارد همین امر کار انتخاب را کمی سخت می‌کند. در این مقاله، فروشگاه اینترنتی رازی طب آریا کوشا 6 نکته قابل توجه در هنگام خرید لوازم آزمایشگاهی را بیان خواهد کرد تا بتوانید انتخاب درست‌تری برای تجهیز آزمایشگاه خود داشته باشید.

1. بودجه

اولین نکته قابل توجه در هنگام خرید لوازم آزمایشگاهی بودجه است. بودجه شما انتخاب تجهیزات آزمایشگاهی را به شما اطلاع می‌دهد. قبل از شروع به هر کاری بودجه مورد نظر خود را مشخص کنید. هر چه میزان بودجه‌ای که در نظر گرفته‎اید بیشتر باشد، تجهیزات بهتری را  نیز می‌توانید خریداری کنید. البته این مطلب را هم در نظر داشته باشید که قیمت بالای یک لوازم آزمایشگاهی به معنای بهتر بودن کارایی آن نیست.

2. برند و کیفیت

برخی از مارک‌ها برای تولید تجهیزات آزمایشگاهی با کیفیت‌تر و قابل اعتمادتر از سایر برندها شناخته شده‌اند. تحقیق در مورد بهترین برندها و خواندن نظر مشتریان دیگر در این زمینه بسیار کمک کننده است. به این ترتیب، شما متوجه خواهید شد که چه برند بیشتر مورد تایید سایر همکاران شما است. توجه داشته باشید که بیشتر مارک های برتر ممکن است پرهزینه و فقط در آزمایشگاه‌های بزرگ و خاص در دسترس باشند. با این حال، این فناوری در حال تحول شاهد ظهور مارک های جدید و کمتر محبوب است و تجهیزات با کیفیت بالا ، با دوام و کارآمد تولید می‌کند که پیدا کردن آن آسان تر است.

برند و کیفیت یکی از نکته خرید تجهیزات آزمایشگاهی

3. جنبه‌های استفاده

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده نکته قابل توجه در هنگام خرید لوازم آزمایشگاهی استفاده از تجهیزات است. این که در چه محیطی و هر چند وقت یک بار باید از این تجهیزات استفاده شود حقایق اساسی است که باید دانست. این به تعیین ویژگی‌هایی که برای انجام به موقع کار ضروری هستند کمک می‌کند.

4. سهولت استفاده

نکته قابل توجه در هنگام خرید لوازم آزمایشگاهی سهولت استفاده از تجهیزات است. دلیل اصلی خرید تجهیزات آزمایشگاهی با کیفیت خوب ، کار ساده تر و قابل کنترل است. شما باید به دنبال تجهیزات متناسب با مجموعه مهارت‌های سازمان خود باشید. در نتیجه تجهیزات موجود با ویژگی‌های پیچیده بیش از حد، کار شما را نیز پیچیده‌تر می‌کند. به سراغ تجهیزات کاربر پسند بروید که از کارهای که در آزمایشگاه انجام می‌دهید با سهولت پشتیبانی می‌کند.

سهولت استفادهیکی از نکته خرید تجهیزات آزمایشگاهی

5. ویژگی‌های محصول

پنجمین نکته قابل توجه در هنگام خرید لوازم آزمایشگاهی ویژگی٬های تجهیزات است. مارک‌های مختلف ممکن است تجهیزات مشابهی را تولید کنند، اما در ویژگی‌های فنی و مشخصات آن‌ها بسیار با هم تفاوت دارند. در نتیجه ارزیابی جامع و مقایسه ویژگی‌های تجهیزات و مشخصات بین مارک‌های مختلف ضروری است، بنابراین می‌توانید با بررسی ویژگی‌ها تجهیزات را که نیازهای شما را به بهترین وجه برآورده می‌کند، خریداری کنید. ارزیابی کنید که چقدر ویژگی‌های آن محصول نیاز شما را برآورده خواهد کرد، تعداد نمونه‌هایی که می‌توانند پردازش کنند چقدر است و چقدر سریع نمونه ها را پردازش می کنند تا یک خرید مناسب راب آزمایشگاه خود داشته باشید. در ضمن اندازه آزمایشگاه خود را نیز باید در نظر بگیرید، ببینید که آیا برای نوع تجهیزات مورد نظر به اندازه کافی فضا دارد یا خیر.

6. خدمات گارانتی و پس از فروش

آخرین و مهم‌ترین نکته قابل توجه در هنگام خرید لوازم آزمایشگاهی توجه به خدمات گارانتی و پس از فروش است. برای به دست آوردن تمام جزئیات مربوط به تجهیزات مورد علاقه خود، با سازنده یا فروشنده صحبت کنید. دریابید که آیا مشکلات شناخته شده‌ای در مورد تجهیزات، دوره گارانتی آن‌ها و نوع پشتیبانی آن‌ها پس از خرید تجهیزات وجود دارد یا خیر. همچنین از ضمانت مناسب محصول برای دستگاه و مؤلفه‌های آن نیز مطئن شوید. زیرا پشتیبانی قابل اعتماد پس از فروش می‌تواند صرفه جویی زیادی در هزینه و زمان آزمایشگاه شما داشته باشد.

خدمات گارانتی یکی از نکته خرید تجهیزات آزمایشگاهی

7. دوستی با محیط زیست

داشتن ابزار دوستدار محیط زیست یک ویژگی ضروری است. در نتیجه به دنبال تجهیزاتی باشید که در تمام مراحل تولید، استفاده و امحا آسیب بسیار کمتری به محیط زیست وارد کند.

تجهیزات مورد نیاز در آزمایشگاه

خرید ابزار آزمایشگاهی شامل میز، هود، خطوط خلاء، دستکش، عینک و غیره است. ابزارهای مورد استفاده در آزمایشگاه های عبارت‎اند از:
•    آنالایزر: برای انجام آنالیز از ابزارهای مختلفی استفاده می‌شود. از جمله آن‌ها می‌توان به تحلیلگر ذرات، آنالایزر امپدانس و غیره اشاره کرد.
•    ابزارهای الکتریکی: در آزمایشگاه فیزیک از تجهیزات الکتریکی مختلفی مانند ترانسفورماتور و آنالایزر CV استفاده می‌شود.
•    تجهیزات گرمایشی: آزمایشگاه‌ها همچنین دارای منابع گرمایی برای اجرای آزمایش هستند.
•    تجهیزات تست: یک آزمایشگاه همچنین شامل نمونه‌های تولید شده برای پردازش و آزمایش است.
•    ابزار اندازه گیری: برای اندازه گیری‌های دقیق، فهرست خرید شامل، فهرستی از ابزارها اندازه گیری است. ابزار اندازه گیری آزمایشگاه فیزیک شامل کنتور برق، دماسنج و غیره می‌شود.

دوستی با محیط زیست یکی از نکته خرید تجهیزات آزمایشگاهی

کلام آخر

خرید تجهیزات آزمایشگاه حتی برای متخصصان با تجربه آزمایشگاه نیز می‌تواند یک کار دلهره آور باشد. آنچه مشخص است این است که، شما نمی‌توانید در مورد کیفیت مطمئن باشید، زیرا می‌تواند ارائه خدمات شما و یکپارچگی نتایج شما را به خطر بیاندازد. ما در فروشگاه اینترنتی رازی طب آریا کوشا معتقدیم که این هفت نکته قابل توجه در هنگام خرید لوازم آزمایشگاهی در یافتن تجهیزات ایده آل برای آزمایشگاه بسیار کمک کننده خواهد بود.

اشتراک گذاری: